کارخانه تولید کود Dub Hum

محصول تولیدی هیومیک اسید با نام تجاری Dub Hum  حاصل چندین سال فعالیت تحقیقاتی و ثمره تلاش متخصصین و مهندسین شیمی و کشاورزی دانشگاه های صنعتی شریف ، تهران و امیر کبیر بوده که با همکاری فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر انگلیس فرموله شده است .

این محصول در سه گرید عمومی(General) ، ویژه (star) و غنی شده (plus) عرضه می شود که محصول General آن با داشتن 12% مواد هیومیکی با کیفیت قابل رقابت با نمونه های مشابه در بازار بوده که در گرید star غلظت مواد به 18% افزایش یافته است . محصول ابداعی گرید plus حاوی عناصر ریز مغذی در سطح محصولات کلات ارائه شده است .که فعلا دو گرید جنرال و استار قابل عرضه و تجاری شدن را دارست و محصول پلاس بدلیل نداشتن زیرساخت های آنالیزی در داخل کشور فعلا قابل عرضه نمی باشد. این مواد از منابع با کیفیت لئوناردیت تحت فرایند های علمی و با ملاحظات زیست محیطی به عنوان محصولی دانش بنیان زیر نظر شرکت بیشگام راهکار شریف (مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ) فرموله شده است

استحصال هیومیک ­اسید با توجه به نیاز به واردات  و ارز­بری بالا ( واردات 5159 تنی و ارز­بری حدود 1/7 میلیون دلاری کود­های آلی در سال 1393 )  به عنوان پروژه­ای سود­آور در بنگاه­های تولیدی داخلی به شمار می­آید.

کارخانه تولید کود کشاورزی Dub Hum که به تازگی وارد فاز صنعتی شده است، در سال 1395 در شهرستان خرامه از استان فارس تاسیس شد.

کارخانه تولیدی Dub Hum  تولید کننده انواع کود های با ترکیب متغیر Humic Acid  و Fulvic Acid  با عنصر دیگر است که در بخش کشاورزی و باغداری استفاده می شود. و در سال های اخیر با توجه به خشک سالی که در جریان است به جهت جلوگیری از مصرف زیاد آب توسط گیاهان و تبخیر شدن آب بسیارکاربرد دارد.

کود آلی Dub Hum  از مواد اصلی خاک هیومین به علاوه عنصر پتاسیم به وجود آمده است و خود را به عنوان یک کود آلی در میان کود های موجود در بازار معرفی کرده است.

این کارخانه با تولید سالیانه بیش از 300 تن کود مایع در شروع مراحل صنعتی سازی خود در نظر دارد این مقدار را تا بیش از …… برساند.

واحد صنعتی Dub Hum که به صورت مستقیم زیر نظر شرکت پیشگام راهکار شریف اداره می شود تا به امروز به صورت مستقیم و غیر مستقیم منجر به اشتغال حدود 20 نفر در کشور شده است.

محصولات تولیدی فعلی در واحد صنعتی  Dub Hum:
  • محصول کود آلی STAR

این محصول که از ترکیب Humic Acid و Fulvic Acid به همراه پتاسیم تولید شده است دارای خلوص بسیار بالایی در میان محصولات وارد شده و تولید شده از این مواد کودی است.

محصول استار(STAR) تولید شده توسط واحد صنعتی Dub Hum دارای خلوص 18% هیومیک و فولیک اسید به همراه پتاسیم است که در کشور بی نظیر است و به جرعت می توان گفت تا به حال در این سطح از خلوص در محصول مایع هیچ محصول هیومیکی تولید و وارد نشده است.

مصرف این محصول بیشتر برای واحد های کشاورزی با سطح بالا می باشد که امکان استفاده از محصولات با خلوص بالاتر و برای تولید محصولات کشاورزی صادراتی

  • محصول کود آلی GENERAL

این محصول نیز که نمونه دیگری از محصول STAR می باشد، در گرید 12% تولید می شود و محصولی قابل رقابت با انواع داخلی و خارجی آن است. این محصول نیز به صورت مایع تولید می شود و برای بخش کشاورزی و باغداری قابل استفاده است.

  • محصول کود آلی PLUS

کود هیومیکی PLUS کودی غنی شده است که از هیومیک اسید، فولویک اسید، پتاسیم به علاوه دیگر مواد مغذی خاک همراه شده است مثل آهن و… تولید شده است. از آن جایی که کود هیومیکی پتانسیل بسیار بالایی در حمل مواد مغذی گیاه به درون گیاه دارد، اگر این کود همراه با مواد مورد نیاز دیگر گیاه شود بسیار برای گیاه ثمربخش خواهد بود.

محصولاتی که در برنامه تولیدات آینده واحد صنعتی Dub Hum قرار دارد:
  1. تولید کود آلی نیتروهیومیک اسید
  2. تولید کود هیومیک اسید به صورت پودر و گرانول
sghl