کشف ترکیبات آلی فرا زمینی در لایه های آتشفشانی ۳ میلیارد ساله

گروهی از محققان ایتالیایی و فرانسوی موفق به کشف ترکیبات آلی فرا زمینی بر اثر تحقیق روی یک سنگ آتشفشانی ۳ میلیارد ساله شدند. این سنگ در آفریقای جنوبی کشف شده است.

اکنون می دانیم که ترکیبات آلی نظیر آمینو اسیدها و گاز متان در فضا هم وجود دارند و احتمالا منشا این ترکیبات روی زمین، به دلیل برخورد بعضی از سیارک های حاوی کربن با زمین منتقل شده اند.

اما زمین شناسانی که لایه های آتشفشانی بسیار کهن در آفریقای جنوبی را مورد بررسی و مطالعه قرار داده اند، شواهدی از کشف قدیمی ترین نمونه های این ترکیبات آلی به دست آورده اند.

به گزارش کمولوژی و به نقل Gizmodo، یک منطقه کوهستانی کوچک به نام Makhonjwa که در آفریقای جنوبی واقع شده است، لایه ای با ضخامت ۷ الی ۲۰ متر از سنگ های آتشفشانی با قدمت ۳ میلیارد ساله را در خود جای داده است.

بین لایه های این فسیل آتشفشانی، کربن وجود دارد که در زمان فعالیت کمتر آتشفشان به وجود آمده است.

این تیم پژوهشگر فرانسوی و ایتالیایی، قسمت های کوچکی از این لایه ها را با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی تحت بررسی قرار داده اند. آنها واکنش الکترون ها به یک میدان متغیر مغناطیسی که روند تغییرات آرامی داشت مشاهده کرده و سیگنال های گوناگونی از نمونه ها را دریافت کرده اند.

اغلب این سیگنال ها، رفتارهایی مشابه با ترکیبات حاوی کربن در سطح زمین را داشت اما یکی از نمونه ها، رفتاری شبیه سیارک های حاوی کربن را نمایش می داد.

درباره test

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *

sghl